Wyróżnienie „Uczelnia w Chmurze Microsoft” dla PW

To nagroda za modelowy sposób wykorzystania narzędzi i technologii Microsoft w działalności administracyjnej i badawczej.

Zdjęcie z wręczenia wyróżnienia

Wyróżnienie odebrali prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW oraz prof. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. Rozwoju, fot. Biuletyn PW

Program „Uczelnia w Chmurze Microsoft” powstał z myślą o liderach szkolnictwa wyższego, którzy w procesie zarządzania, nauczania i badań naukowych wykorzystują najnowsze technologie. Dedykowany jest uczelniom podejmującym wyzwania kształcenia kolejnych pokoleń oraz kadry akademickiej, dla których podnoszenie kompetencji cyfrowych stanowi odpowiedzialność i misję.

Program wyróżnia i zrzesza uczelnie, które w wzorcowy sposób wykorzystują narzędzia i technologie Microsoft w swojej działalności naukowej, administracyjnej i badawczej. Wśród nich znajdują się szkoły wyższe nastawione na synergię ludzi, przestrzeni i technologii w celu organizowania procesów edukacyjnych oraz łączenia wiedzy z kompetencjami społecznymi i umiejętnościami wspierającymi rozwój absolwentów na ścieżce kariery zawodowej.

Wykorzystanie technologii chmurowej w szkolnictwie wyższym usprawnia procesy administracyjne i edukacyjne, umożliwia prowadzenie nauki zdalnej i hybrydowej.

W Politechnice Warszawskiej technologie Microsoftu znalazły zastosowanie zarówno w procesie dydaktycznym, jak i w badaniach naukowych z uwzględnieniem oprogramowania obsługującego specjalistyczny sprzęt pomiarowy.

Zdjęcie dyplomu „Uczelnia w Chmurze Microsoft” przyznanego PW

Więcej informacji na stronie programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”

źródło: Biuletyn PW