Wręczono nominacje doktorskie i habilitacyjne oraz Medal Młodego Uczonego

Wręczenie Medalu Młodego Uczonego

Wręczenie Medalu Młodego Uczonego dr. hab. inż. Łukaszowi Albrechtowi

22 marca 2016 roku w Małej Auli Gmachu Głównego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z zaproszonymi gośćmi wręczył promocje doktorskie i habilitacyjne oraz Medal Młodego Uczonego, a także odznaczenia państwowe.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt podczas uroczystości podkreślał wielokrotnie, że kształcenie młodej kadry PW to jeden z najważniejszych obszarów działalności uczelni, a zarazem powinność, której należy sprostać w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych.

Odznaczenia państwowe pracownikom Politechniki Warszawskiej wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera. Złote lub Srebrne Krzyże Zasługi otrzymało 7 naukowców Politechniki Warszawskiej, a Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowano 65 pracowników. Następnie Rektor Politechniki Warszawskiej wręczył promocje doktorskie i habilitacyjne. Po raz dziewiąty przyznano również Medal Młodego Uczonego. Został nim wyróżniony dr hab. inż. Łukasz Albrecht z Politechniki Łódzkiej. Sylwetkę młodego naukowca przedstawił prof. Mieczysław Mąkosza, doktor honoris causa Politechniki Warszawskiej, autorytet w dziedzinie nauk chemicznych z Instytutu Chemii Organicznej PAN.

Po uroczystości odbyła się wystawa rysunków prof. Henryka Dąbrowskiego – architekta, współtwórcy Warszawskiej Szkoły Rysunku Architektonicznego. W uroczystości brali udział urzędnicy państwowi, przedstawiciele instytutów naukowych, innych uczelni oraz pracownicy i przyjaciele Politechniki Warszawskiej.

Fotorelacja z wydarzenia>>>