Wojciech Bógdał z trzema medalami mistrzostw świata

Trzej najlepsi zawodnicy Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Anglii na podium

Wojciech Bógdał (pierwszy po lewej) na podium, fot. Facebook / Wojtek Bógdał

Dwa brązowe krążki (indywidualnie i w klasyfikacji narodowej), a także złoto w drużynie – to sukcesy studenta Filii PW w Płocku w Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Anglii.

Zwyciężając w klasyfikacji drużynowej, zespół z Wojciechem Bógdałem w składzie obronił mistrzowski tytuł wywalczony dwa lata temu na Węgrzech.

Nasz student nie jest jednak do końca zadowolony z trzeciego miejsca wywalczonego w rywalizacji indywidualnej. – Rozegraliśmy w sumie 8 konkurencji, 4 celności lądowania i po 2 ekonomie i nawigacje – wniosek jest taki, że to były MŚ w celności lądowania, a nie w lataniu precyzyjnym – napisał Wojciech Bógdał na swoim fanpage’u. – Z jednej strony poprawiłem wynik z Węgier z 2014 roku o jedno oczko, a z drugiej nie trafiłem żadnego lądowania. Podczas wcześniejszych zawodów czy treningów lądowania na celność nie były dla mnie żadnym problemem.

Na co dzień młody paralotniarz studiuje mechanikę i budowę maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku.

Wojciech Bógdał z medalami mistrzostw świata na szyi

Wojciech Bógdał z medalami mistrzostw świata w Anglii, fot. Wojtek Bógdał