Znak Politechniki Warszawskiej

Uroczyste przyjęcie prof. Jerzego Woźnickiego do prestiżowej akademii naukowej

Prof. Jerzy Woźnicki z tytułem Honoris Causa

źr. Biuro Rektora PW

Prof. Jerzy Woźnicki, były Rektor Politechniki Warszawskiej, dołączył do grona członków Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk (Academia Scientiarum et Artium Europaea), skupiającej blisko 2 tys. uczonych i przyjaciół nauk z całego świata. Uroczystość, na której przedstawiono nowych członków, odbyła się w dniu 5 marca 2016 roku.

Nowi członkowie Akademii otrzymują nominacje raz do roku. Tegoroczna uroczysta Sesja Plenarna odbyła się w Salzburgu. Podczas spotkania przedstawiono około 120 nowych członków – wyróżnienie to otrzymało troje naukowców z Polski, w tym prof. Jerzy Woźnicki. Byłego Rektora Politechniki Warszawskiej nominowano do sekcji V Akademii - Nauk Społecznych, Prawa i Ekonomii już w 2015 roku.

Europejska Akademia Nauk i Sztuk ma na celu wspieranie ogólnoeuropejskiej twórczości naukowej, literackiej, muzycznej i artystycznej oraz współdziałanie w skali całej Europy na rzecz upowszechniania jedności kulturowej. Na jej czele stoi wybitny austriacki kardiochirurg prof. Feliks Unger. Kolejna Sesja Plenarna zaplanowana jest na 4 marca 2017 roku.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Akademii.