Trzy projekty z PW w konkursie KoKoN

„Projekt i budowa bezzałogowego statku powietrznego do autonomicznego wykonywania misji transportowych i obserwacyjnych” Koła Naukowego Koło Naukowe Awioniki Melavio, ósma edycja European YoungEngineers Conference Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz II Studencka Konferencja Zastosowań Matematyki „DwuMIan” Koła Naukowego Modelowania Matematycznego zostały zgłoszone do ogólnopolskiego Konkursu Kół Naukowych KoKoN.

Logo konkursu KoKoN

fot. KoKoN

Na projekt KNA Melavio z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa składa się kilka elementów: implementacja systemu unikania kolizji zgodnego z założeniami wytyczonymi przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, opracowanie własnej struktury wielowirnikowca, systemu wizji maszynowej i własnej biblioteki oprogramowania ułatwiającej sterowanie BSP.

Główny cel European Young Engineers Conference, organizowanej przez studentów z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, to umożliwienie młodym naukowcom zaprezentowania swoich badań szerszej publiczności: innym badaczom, Komisji Naukowej, Gościom Specjalnym oraz delegatom przedsiębiorstw powiązanych branżowo z tematyką konferencji. Uczestnikami wydarzenia są studenci II i III stopnia z Europy, których praca naukowa wiąże się z inżynierią chemiczną i procesową lub dziedzinami pokrewnymi, takimi jak inżynieria materiałowa, biotechnologia, nanotechnologia czy inżynieria biomedyczna.

Konferencja DwuMIan, organizowana przez KN Modelowania Matematycznego z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, ma integrować studentów zainteresowanych zastosowaniami metod matematycznych m.in. w naukach technicznych i przyrodniczych oraz tematyką analizy i inżynierii danych.

Ogólnopolski konkurs KoKoN skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu KoKoN jest Forum Uczelni Technicznych.

Nagrody w konkursie przyznawane są w sześciu kategoriach: PROJEKT INŻYNIERSKI, BADANIA NAUKOWE, IT, KONFERENCJA, INNOWACJA I NOWE TECHNOLOGIE i NAGRODA INTERNAUTÓW.

Głosowanie na zwycięzcę NAGRODY INTERNAUTÓW trwa do 18 października.

Głosy można oddawać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej konkursu