Znak Politechniki Warszawskiej

Szachiści z PW w wielkim stylu wrócili do rywalizacji w AMP

Szachowa reprezentacja Politechniki Warszawskiej na AMP 2017

Po 3 latach przerwy szachiści z Politechniki Warszawskiej znów wystąpili w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w turnieju drużynowym i czwarte (najlepsze w historii!) w klasyfikacji generalnej (ustalanej po dodaniu punktów z turnieju indywidualnego i drużynowego). Zawody odbyły się w Lublinie i trwały od 20 do 22 stycznia 2017 roku.

Zespół z naszej Uczelni wystąpił w składzie: Grzegorz Protaziuk (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), Karol Ulanowski (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych), Kacper Karwowski (Wydział Elektryczny), Kacper Żochowski (Wydział Elektryczny), Bartosz Sowul (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), Mateusz Łapaj (Wydział Elektryczny) i Malvina Chrząszcz (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych).

W pierwszych dwóch dniach każdy z zawodników grał w turnieju indywidualnym, w którym zbierał punkty na konto Politechniki Warszawskiej. Rozegrano 9 rund. Grzegorz Protaziuk, Kacper Żochowski i Bartosz Sowul zdobyli po 6 punktów, Kacper Karwowski i Karol Ulanowski po 5,5, a Malvina Chrząszcz i Mateusz Łapaj po 5.

W turnieju drużynowym na 9 meczów drużyna z PW wygrała 6, 1 zremisowała, a 2 przegrała. Lepiej od Politechniki Warszawskiej wypadły tylko dwie uczelnie ekonomiczne: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

W klasyfikacji generalnej, za sprawą lepszych wyników w turnieju indywidualnym, PW wyprzedził jeszcze Uniwersytet Warszawski. Czwarte miejsce to historyczny sukces naszych szachistów - nigdy nie zajęli wyższej pozycji w Akademickich Mistrzostwach Polski.