Znak Politechniki Warszawskiej

Świetny występ naszych studentów w zawodach SAE Aero Design

Dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i trzy trzecie - to wyniki zespołu z Politechniki Warszawskiej w międzynarodowych zawodach dla studentów zajmujących się projektowaniem i budowaniem samolotów bezzałogowych.

Studenci z koła SAE AeroDesign po zawodach w Kalifornii

Nasi studenci od lat z sukcesami startują w zawodach SAE Aero Design, fot. Facebook / SAE AeroDesign Warszawa

Nasi studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, wzięli udział we wszystkich trzech konkursowych klasach: Regular, Micro i Advanced.

Bezkonkurencyjni okazali się w klasie Regular - wygrali klasyfikację generalną i klasyfikację lotów. Dodatkowo zajęli drugie miejsce w klasyfikacji lotów i trzecie w klasyfikacji generalnej klasy Micro, a w klasie Advanced byli trzeci w lotach i trzeci w łącznej punktacji.

Zawody SAE Aero Design trwały od 5 do 7 kwietnia 2019 roku. Studenci z całego świata rywalizowali w Van Nuys w Kalifornii.

Politechnikę Warszawską reprezentował dwunastoosobowy zespół w składzie: Daniel Pyś, Weronika Stolarczyk, Aleksandra Pakuła, Marcin Janoszuk, Piotr Czubak, Tomasz Raczkowski, Piotr Pacuszka, Michał Modzelewski, Justyna Głuchowska,Tomasz Sadowy Sadowski, Urszula Gołyska i Tomasz Sawina.

Co działo się w trakcie zawodów? Relację naszych studentów można przeczytać na fanpage'u koła SAE AeroDesign

Jak wyglądały przygotowania do takich prestiżowych międzynarodowych zmagań? Kilka tygodni temu odwiedziliśmy naszych studentów w ich modelarni i rozmawialiśmy o pracy nad samolotami. Relację z tej wizyty opisaliśmy na blogu Plac Politechniki 1

Wyjazd na zawody odbył się w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.