Świetny start naszych studentów na zawodach Carolo-Cup 2020

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i trzy drugie miejsca w poszczególnych konkurencjach – to wyniki Koła Naukowego Robotyków (działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa) w międzynarodowych zawodach Carolo-Cup w Braunschweig w Niemczech (10-11 lutego 2020 roku).

Zespół z Koła Naukowego Robotyków z pojazdem Selfie i nagrodami za sukcesy w Carolo-Cup 2020

Nasi studenci startowali w Carolo-Cup po raz trzeci i był to zdecydowanie najbardziej udany występ, fot. Koło Naukowe Robotyków

To bardzo prestiżowe wydarzenie dla studenckich zespołów zajmujących się projektowaniem autonomicznych samochodów w małej skali. Uczestnicy mierzyli się z dwoma zadaniami: przejazd z parkowaniem oraz przejazd z przeszkodami. Oceniana była także prezentacja opisująca zastosowane rozwiązania, a uzyskany za nią wynik również wpływał na klasyfikację generalną.

Studenci Politechniki Warszawskiej zaprezentowali na zawodach nowy model swojego pojazdu Selfie. I spisali się znakomicie – byli drudzy w przejeździe z parkowaniem i drudzy w przejeździe z przeszkodami. Za prezentację również zajęli drugie miejsce. Te wyniki złożyły się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

– Czuliśmy się dobrze przygotowani zarówno przed wyjazdem na jak i podczas testów na miejscu, ale osiągnięte miejsce przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! – cieszą się studenci.

Powody do radości są faktycznie ogromne. Koło Naukowe Robotyków startowało w Carolo-Cup po raz trzeci i był to zdecydowanie najbardziej udany występ. Rok temu nasi studenci zajęli szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w konkurencji jazda z parkowaniem, a w swoim debiucie dwa lata temu w łącznej punktacji z znaleźli się na siódmej pozycji.

Koło Naukowe Robotyków i Politechnikę Warszawską w tegorocznych zawodach reprezentowali: Krzysztof Gawin, Mateusz Grudzień, Michał Jarzyński, Michał Kiełczykowski, Marek Knosala, Paweł Kotiuk, Maciej Krasa, Mateusz Marczuk, Piotr Mikuła, Rafał Litka, Igor Pieniek, Mateusz Szczygielski i Dawid Urbański.

Projekt Selfie jest współfinansowany z programu "Najlepsi z Najlepszych! 4.0" przy udziale Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Funduszy Europejskich.