Sukcesy studentów PW na AMP w lekkiej atletyce

Trzy najlepsze męskie drużyny w AMP w lekkiej atletyce

Trzy najlepsze męskie drużyny w AMP w lekkiej atletyce (fot. Facebook / AMP w Lekkiej Atletyce, Andrzej Domiza

Damian Czykier, Igor Bastek i żeńska sztafeta 4x100 m zdobyli medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które od 2 do 4 czerwca 2016 odbywały się w Łodzi. W klasyfikacji generalnej drużyn na trzecim miejscu uplasowała się męska reprezentacja Politechniki Warszawskiej.

Damian Czykier zajął drugie miejsce w biegu na 100 m w gronie wszystkich startujących w AMP. Okazał się też najlepszym studentem uczelni technicznych. W zawodach wzięło udział aż 91 sprinterów. Wyczyn Damiana jest tym bardziej godny uwagi, że jego koronną konkurencją jest bieg na 110 przez płotki (nie znalazł się w programie AMP).

Dyskobol Igor Bastek także wrócił z Łodzi z dwoma medalami: brązowym w kategorii ogólnej i złotym wśród studiujących na uczelniach technicznych. W jego konkurencji wystartowało 42 zawodników.

Trzecie miejsce w gronie uczelni technicznych wywalczyła żeńska sztafeta 4x100 m w składzie: Paulina Kowalczyk, Marta Wiśniewska, Lidia Lewandowska i Joanna Olszewska. Warto podkreślić, że studentki PW ustanowiły swój najlepszy w tym sezonie czas.

W klasyfikacji generalnej drużyn studenci Politechniki Warszawskiej uplasowali się na trzecim miejscu zarówno w zestawianiu ogólnym, jak i tym uwzględniającym wyłącznie uczelnie techniczne. W obu przypadkach wyżej znalazły się tylko AGH Kraków i Politechnika Łódzka.