Znak Politechniki Warszawskiej

Sukces zespołu PW-Sat2

Reprezentacja zespołu PW-Sat2 podczas Deorbit Device Competition w 2016 r. w Bułgarii

Reprezentacja zespołu PW-Sat2 podczas Deorbit Device Competition w 2016 r. w Bułgarii, fot. pw-sat.pl

Żagiel deorbitacyjny PW-Sata2 zajął drugie miejsce w konkursie Deorbit Device Competition, który odbył się podczas konferencji UNISEC-Global w Bułgarii. 

W finale konkursu zaprezentowało się 10 zespołów, wcześniej wyłonionych przez jury. Eksperci z całego świata analizowali nadesłane abstrakty i na tej podstawie wybrali najlepsze rozwiązania.

Podczas konferencji koordynator projektu PW-Sat2 Inna Uwarowa wygłosiła prezentację pt. „Deorbit Sail for PW-Sat2 satellite mission – low energy consumption and high efficiency system”. Na scenie został zaprezentowany wydrukowany w technologii 3D model satelity oraz pełnowymiarowy prototyp żagla deorbitacyjnego. Prezentacja była dopełnieniem artykułu napisanego przez kilkunastu członków projektu.

Rozwiązanie zaproponowane przez studentów Politechniki Warszawskiej zostało uznane za bardzo dobre techniczne. Doceniono jego efektywność i poparcie wartościowymi analizami.

Główną nagrodę w konkursie otrzymał pomysł z Uniwersytetu w Nihon w Japonii. Na drugim miejscu, ex aequo z koncepcją zespołu PW-Sat2, znalazł się projekt z Uniwersytetu Arkansas.

Więcej o projekcie PW-Sat2 będzie można się dowiedzieć na konferencji prasowej, która odbędzie się 26 października 2016 roku o godz. 11.00 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Na spotkaniu ogłoszone zostaną szczegóły dotyczące wyniesienia PW-Sata2 na orbitę okołoziemską.