Sukces kół naukowych z Politechniki Warszawskiej na turnieju robotów w Gdańsku

Robot podczas konkurencji Line Follower

fot. Roboxy 2016

W weekend 21 i 22 maja 2016 roku na Politechnice Gdańskiej odbyły się dwa turnieje robotów. Zmagania robotyczne zakończyły się sukcesem dla Koła Naukowego Robotyków z Wydziału MEiL oraz Koła Naukowego Robotyki "Bionik" z Wydziału EiTI.

Pierwszego dnia (21 maja) odbyła się ósma już edycja Trójmiejskiego Turnieju Robotów, jednego z największych tego typu w Polsce. Zawodnicy rywalizowali w 12 konkurencjach na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Były to m.in. sumo, linefollower, micromose i freestyle. Oprócz zawodów, przygotowano atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych gości.

Z kolei drugiego dnia (22 maja) rozegrano zawody Roboxy 2016. Była to siódma edycja wydarzenia. Turniej odbył się na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Rywalizacja robotów odbywała się w ośmiu konkurencjach, podobnych jak w TTR.

W zawodach wzięli udział studenci z kół naukowych naszej Uczelni: Koła Naukowego Robotyków oraz Koła Naukowego "Bionik". Ich roboty w poszczególnych konkurencjach wielokrotnie zwyciężały, bądź plasowały się w czołówce klasyfikacji, m.in. robot Candy z KNR zdobył dwukrotnie pierwsze miejsce w kategorii Line Follower Enhanced, robot Edek 2 (również KNR) zdobył pierwsze i drugie miejsce w kategorii Freestyle.

Zwycięstwo Candy z KNR w Line Follower Enhanced

Z kolei zespół MM_Robot z KN Robotyki "Bionik" przywiózł ze sobą I i II miejsce w kat. Lego Sumo oraz I miejsce w kat. Lego Line Follower, a z Roboxy 2016 I i II miejsce w kat. Lego Line Follower.

Nagrody dla MM_Robot z KN Robotyki "Bionik"

Gratulujemy naszym studentom i życzymy kolejnych sukcesów.