Sukces Koła Naukowego Robotyki BIONIK w międzynarodowych zawodach

źr. Wydział EiTI PW

Członkowie Naukowego Koła Robotyki BIONIK, działającego na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, Michał Kowalewski i Michał Dębski zajęli 1. miejsce w konkurencji LEGO SUMO na IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion, które odbyły się 23 kwietnia 2016 w Rzeszowie.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO, działające w Katedrze Informatyki i Automatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, która słynie m.in. z kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego.

Zawody robotów odbyły się w różnych konkurencjach. W każdej z nich robot musiał spełniać określone regulaminem wymogi:

• musiał być całkowicie autonomiczny,
  • nie mógł kontaktować się z zawodnikiem podczas walk czy przejazdów na czas,
  • nie mógł być również w jakikolwiek sposób zdalnie sterowany.

Wszystkie roboty to konstrukcje własne - projektowane i budowane przez zawodników.

W zawodach udział wzięli głównie studenci, którzy rozwijają swoje umiejętności w kołach naukowych przy uczelniach. Niemałą grupę stanowili również uczestnicy ze szkół średnich oraz osoby już po studiach.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Zawodów Robotów ROBO~motion.