Studentki PW laureatkami programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

W piątej edycji programu stypendialnego firmy Intel i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wyróżniono 25 studentek, w tym sześć z Politechniki Warszawskiej.

W gronie laureatek znalazły się:

• Maja Kabus (kierunek studiów: informatyka i systemy informacyjne)
  • Kasandra Krawczyk (kierunek studiów: elektronika)
  • Aleksandra Marciniak (kierunek studiów: automatyka i robotyka)
  • Maria Nowacka (kierunek studiów: electric and hybrid vehicles engineering)
  • Laura Wrońska (kierunek studiów: informatyka)
  • Anna Semrau (kierunek studiów: informatyka stosowana), więcej informacji o laureatce na stronie Wydziału Elektrycznego

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 10 października w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku.

„Nowe technologie dla dziewczyn” to program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Program ma pomóc  w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej lub w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają również stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Więcej informacji na stronie programu