Studentka PW wyróżniona w międzynarodowym konkursie architektonicznym

Logo konkursu Berlin University Residences

fot. Facebook / ARCHmedium

Projekt Katarzyny Malinowskiej został doceniony w międzynarodowym konkursie dla studentów organizowanym przez ARCHmedium. Jego uczestnicy mieli stworzyć koncepcję osiedla uniwersyteckiego w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg.

Do konkursu Berlin University Residences (BUR) zgłoszono 285 projektów. Katarzyna Malinowska znalazła się w gronie 10 studentów, którzy otrzymali honorowe wyróżnienie. Pierwszą nagrodę zdobył pomysł z Czech, a drugie i trzecie miejsca – koncepcje z Hiszpanii.

Projekty miały korespondować ze środowiskiem naturalnym dzielnicy Kreuzberg, uwzględniać warunki klimatyczne Berlina, aktywizować sąsiedztwo i rozwijać wzajemne relacje między młodzieżą, turystami i studentami. Jurorzy oceniali też pomysłowość i innowacyjność prac oraz ich wykonanie.

Konkurs trwał od grudnia 2015 do maja 2016.

Jego organizator - ARCHmedium - podobne zmagania dla studentów i młodych architektów przygotowuje od 2009 roku.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na stronie ARCHmedium