Student Wydziału Mechatroniki PW wyróżniony na konferencji Fizyka Dla Medyka

Plakat IV Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej – Fizyka Dla Medyka

Mikołaj Kegler z Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej działającego przy Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zdobył dwie nagrody na IV Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej – Fizyka Dla Medyka.

Wygłoszony przez studenta PW referat pt. "Możliwości zastosowania sygnałów biologicznych (EMG) w systemach układów sterowania" doceniło jury akademickie AGH, przyznając mu pierwsze miejsce w konkursie. Mikołaj Kegler zdobył też nagrodę publiczności.

W konferencji, która odbyła się w Krakowie od 1 do 3 kwietnia 2016, uczestniczyli także inni członkowie Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej.

Fizyka Dla Medyka to coroczne spotkania młodych pasjonatów nauki: studentów fizyki medycznej, medycyny, inżynierii biomedycznej, informatyki oraz pokrewnych kierunków technicznych i medycznych. Wykłady wygłaszają tam wybitni specjaliści, ale prezentują się też studenci.

Więcej informacji o konferencji na dedykowanej jej stronie internetowej