Student PW zwycięzcą programu „Kapitalny Pomysł"

Karol Kowalczuk, student czwartego roku mechatroniki Politechniki Warszawskiej został zwycięzcą programu „Kapitalny Pomysł".

Przez siedem tygodni sześćdziesięciu zawodników prezentowało swoje pomysły. Spośród nich jurorzy wybrali finałową siódemkę, która w wielkim finale ponownie przedstawiła swoje propozycje na biznes. A było o co walczyć - główną nagrodą w programie było 300 tysięcy złotych, które zwycięzca ma przeznaczyć na realizacje swojego projektu.

Karol Kowalczuk w wieku siedemnastu lat skonstruował rakietę kosmiczną, za którą został nagrodzony w konkursie wynalazków w Japonii. To właśnie dzięki jego nieprzeciętnej pasji, talentowi i niesamowitej wyobraźni narodził się pomysł na lecznicze gogle, dzięki którym wzrok osoby siedzącej przed monitorem nie będzie się męczył.

Gogle kapitalnym pomysłem, TVN24