Studenckie Koło Astronautyczne nagrodzone w konkursie StRuNa 2017

Satelita PW-Sat2 zaprojektowany przez Studenckie Koło Astronautyczne

PW-Sat2 to drugi studencki satelita projektowany przez SKA, fot. BPI

Studenci ze SKA otrzymali trzecią nagrodę w kategorii Projekt Roku 2017. Zostali docenieni za produkcję i testy żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2.

Studenckie Koło Astronautyczne działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Nad PW-Satem2 studenci pracują od 2013 roku. W 2016 roku została podpisana umowa na wyniesienie satelity na orbitę. Postęp prac można obserwować na stronie projektu.

Konkurs StRuNa jest organizowany przez Studencki Ruch Naukowy pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach: Konferencja Roku, Wyprawa Roku, Projekt Roku, Koło Naukowe Roku i Opiekun Naukowy Roku. W tym roku nagrody przyznano już pod raz siódmy. Oceniano przedsięwzięcia zrealizowane przez polskie koła naukowe między 1 października 2016 roku a 30 września 2017 roku.

Do finału konkursu zakwalifikowano łącznie 40 zgłoszeń z uczelni z całej Polski, w tym cztery z Politechniki Warszawskiej. Poza Studenckim Kołem Astronautycznym znalazły się tam także Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion", Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Studencki Oddział SPI.

Listę nagrodzonych można znaleźć na stronie www.struna.edu.pl