Studenci Wydziału Architektury docenieni w konkursie "Zmień wizję w projekt"

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

Dawid Jarosz zdobył za swój projekt drugą nagrodę, a Aleksandra Szelągowska otrzymała wyróżnienie.

W piątej edycji konkursu przeprowadzanego przez ROCKWOOL Polska pod nazwą "Zmień wizję w projekt" mogli wziąć udział nie tylko architekci i projektanci, ale także studenci. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie budynku łączącego w sobie design oraz ekologię, bezpieczeństwo pożarowe lub komfort wewnętrzny.

Dawid Jarosz stworzył pracę "WarsaWieś (Socjalizator Miejscowy - miejska farma społeczna)". Jury doceniło ją za intrygującą i dynamiczną formę. Za zajęcie drugiego miejsca w kategorii studentów otrzymał 5 tys. zł.

Aleksandrę Szelągowską wyróżniono za projekt "Ekologiczne osiedle domów jednorodzinnych energooszczędnych".

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: mgr inż. arch. Leszek Horodyski, prof. dr hab. Marian Fikus, dr inż. arch. Anna Bać, mgr inż. Piotr Pawlak z ROCKWOOL Polska, Mirosław Jucha z firmy ROCKFON oraz przewodniczący - mgr inż. arch. Zbigniew Reszka - Pełnomocnik Zarządu Głównego SARP.