Studenci Politechniki Warszawskiej zwycięzcami międzynarodowego konkursu architektonicznego

Zwycięski projekt korporacyjnej klatki schodowej

źr. EESTAIRS

Zespół "4A Four Architects" z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zwyciężył w II edycji międzynarodowego konkursu "EeStairs Design Competition 2015".

Studenci, w składzie: Kaya Kostrzewska, Aleksander Krupa, Janina Tenerowicz i Adam Wodzyński odnieśli zwycięstwo w kategorii korporacyjnej klatki schodowej (ang. Corporate Staircase). Przygotowując projekt inspirowali się taśmą Möbiusa. Zaproponowane rozwiązanie to schody bez wyraźnego początku i końca, co oznacza płynność siły roboczej i łączność, jaka musi istnieć w miejscu pracy, by rozwój firmy był widoczny. Konkursowy projekt wykonany został pod kierunkiem mgr. inż. arch. Łukasza Piątka na zajęciach Formy przemysłowe (siódmy semestr studiów).

Gala finałowa wraz z wręczeniem nagród odbyła się 4 marca 2016 roku w Rotterdamie. Zwycięskie pracy zostały nagrodzone kwotą 2000 funtów.

Informacje na temat projektu znajdują się m.in. na stronie internetowej konkursu.