Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci PW najlepsi w Droniadzie 2020

Koło Naukowe Awioniki Melavio z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa wygrało Droniadę – konkurs dla studenckich zespołów wykonujących misje poszukiwawczo-ratownicze z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji.

Najlepsze zespoły tegorocznej Droniady 2020, fot. Facebook / Droniada

W tym roku zawody odbyły się w mieszanej formule: online się (konkurencja polegająca na prezentacji bezzałogowego systemu latającego) i w terenie – w Aeroklubie Śląskim w Katowicach (dwie konkurencje: Korytarz życia oraz Trzy kolory).

Studenci Politechniki Warszawskiej wygrali konkurencję Trzy kolory, a w Korytarzu życia i prezentacji zajęli drugie miejsce. Okazali się też najlepsi w klasyfikacji generalnej.

– W trakcie naszego pobytu w Katowicach odbyły się dwie próby terenowe – opowiadają. – Pierwsza polegała na analizowaniu sytuacji drogowej z lotu ptaka i określeniu wzajemnego położenia karetki oraz znajdującego się w korytarzu życia intruza. W drugiej natomiast celem było znalezienie i zidentyfikowanie rozłożonych na polu figur geometrycznych reprezentujących różne choroby roślin.

– Jako jedyni spełniliśmy wymóg minimum 50% punktów z każdej konkurencji – dodają studenci. – Pomimo trudnej sytuacji udało nam się zintegrować system na czas i zaprezentować się na zawodach. Bogatsi w nowe doświadczenia czekamy niecierpliwie na kolejną edycję.

W Droniadzie KNA Melavio reprezentował zespół w składzie: Małgorzata Sikora, Dominik Przybysz, Michał Włodarczyk, Tymoteusz Kazubski, Adam Rydzewski i Tymoteusz Uzarczyk.

W zawodach wzięło udział także inne koło naukowe z PW – WUThrust z Wydziału Elektrycznego, które wygrało pierwszą konkurencję – prezentację online, zdobywając przy tym maksymalną liczbę punktów.

Więcej informacji i pełne wyniki Droniady