Znak Politechniki Warszawskiej

Start-up z PW nagrodzony w konkursie "Diamenty Top Industry"

fot. nanothea.com

NanoThea - spółka spin-off wywodząca się z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej została uznana za start-up roku w konkursie organizowanym przez Executive Club - organizacją networkingową zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. 

NanoThea zajmuje się opracowaniem narzędzia do wczesnej i precyzyjnej diagnostyki nowotworów, dostępnego dla każdego pacjenta. Spółka została założona w 2015 roku. Jej zarząd tworzą osoby związane z Wydziałem IChiP PW: Magdalena Janczewska (pracująca tam nad doktoratem) oraz prof. Tomasz Ciach, kierownik działającego na Wydziale Laboratorium Inżynierii Biomedycznej. 

W konkursie "Diamenty Top Industry" honorowane są spółki i przedsiębiorcy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się na polskiej scenie przemysłowej i osiągnęli sukces w nowej rzeczywistości technologicznej i gospodarczej. Ideą Diamentów jest promowanie najnowszych technologii i innowacyjnej technologii przemysłowej. Nagrody trafiają do najlepszych w danym roku: inwestycji, produktu, osobowości, CEO, podmiotu finansującego, doradcy prawnego, start-upu i spółki.