Znak Politechniki Warszawskiej

Start-up absolwentów PW doceniony

Robot

Członkowie zespołu tworzącego TechOcean zajmują się robotyką od kilku lat, fot. TechOcean

Założona przez absolwentów Politechniki Warszawskiej firma TechOcean znalazła się na liście 30 najlepszych start-upów z dziedziny robotyki na świecie – Shortlist Robot Launch 2016. 

To tym większy sukces, że TechOcean jest jedynym przedstawicielem Polski w tym gronie.

A to nie wszystko. Produkt, dzięki któremu firma młodych inżynierów znalazła się na liście – Internet of Robots wygrał w pierwszej rundzie konkursu Robot Launch Startup Competition z 9 innymi projektami, zdobywając prawie 60% wszystkich głosów.

Internet of Robots to system, który pozwala na łatwe i szybkie budowanie robotów. Składa się z gotowych elementów elektronicznych i mechanicznych oraz oprogramowania. Internet of Robots jest skierowane do użytkowników w wieku od 12 do 18 lat, którzy chcą połączyć naukę z przyjemnością. System rozwija się wraz z użytkownikiem i pozwala na coraz wnikliwsze zgłębianie tajników wiedzy z mechaniki, elektroniki i programowania. Użytkownik samodzielnie może złożyć własnego robota, podłączyć do niego elektronikę i zaprogramować działanie.

Członkowie zespołu tworzącego TechOcean zajmują się robotyką od kilku lat. Na studiach budowali łazików marsjańskich, z którymi startowali w zawodach w USA. Później stworzyli robota podwodnego. Wygrali z nim zawody Black Sea ROV 2014. W końcu założyli własną firmę zajmującą się robotyką. 

Źródło: Mam Startup