SKAP z drugim miejscem w Shell Eco-marathon 2016

Pojazd PAKS podczas zawodów Shell Eco-marathon

Pojazd PAKS podczas zawodów Shell Eco-marathon, fot. Facebook / SKAP

Członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa wracają z zawodów w Londynie z kolejnym sukcesem. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach wywalczyli drugie miejsce w rywalizacji aut miejskich napędzanych benzyną (Urban Concept – Gasoline).

PAKS – pojazd skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej przejechał na jednym litrze paliwa 256,7 km. Zwycięska drużyna z Francji – 445,7 km. Zadanie było tym trudniejsze, że tor dookoła Olimpijskiego Parku im. Królowej Elżbiety w Londynie był bardzo wymagający. Zawody w tej konkurencji Shell Eco-marathon ukończyło tylko 5 z 11 aut.

Co więcej, PAKS zakwalifikował się do pierwszej edycji Drivers' World Championship. "Niestety, mimo bycia na prowadzeniu, z powodu awarii instalacji paliwowej, musieliśmy zjechać bez ukończenia przejazdu. Jednakże wszystko wskazuje na to, że już za rok będziemy mieli duże szanse na wygraną" – podsumowali członkowie SKAP na swoim fanpage’u tę część zmagań.

SKAP startuje w Shell Eco-marathon od 2006 roku.

W tegorocznej edycji zawodów (w kategorii aut zasilanych energią elektryczną) wziął udział także inny pojazd skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej – PIAST. Stworzył go zespół Green Arrow z Koła Naukowego Mechaników Pojazdów działającego przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Zespół SKAP z pojazdem PAKS podczas zawodów Shell Eco-marathon

Zespół SKAP z pojazdem PAKS podczas zawodów Shell Eco-marathon, fot. Twitter Kamil Szwarbula