Przedstawiciel Politechniki wśród wybitnych młodych naukowców

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

fot. nauka.gov.pl

Dr inż. Tomasz Gambin z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i mają bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej.

Była to XI edycja konkursu. W gronie wyróżnionych znalazło się 168 badaczy z całej Polski. Zostali wybrani spośród 1137 zgłoszeń.

Laureaci będą otrzymywali 5390 zł miesięcznie przez maksymalnie 3 lata.

Dr inż. Tomasz Gambin jest adiunktem w Instytucie Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. W 2007 roku skończył na naszej Uczelni informatykę, a w 2012 roku obronił pracę doktorską.

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego to dla niego kolejne ważne wyróżnienie.

W lipcu tego roku badacz został laureatem V edycji konkursu "Iuventus Plus" skierowanego do młodych naukowców (do 35. roku życia), którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie i mają wyróżniający się dorobek naukowy (publikacje o zasięgu międzynarodowym). Konkurs organizuje MNiSW.

W 2011 roku, jeszcze jako doktorant, otrzymał z kolei stypendium naukowe dla młodych uczonych w ramach XIX edycji programu START organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.