Projekt studentów PW doceniony w międzynarodowym konkursie

Autorzy nagrodzonego rozwiązania: Piotr Grudzień, Anna Sierhej i Marek Demianiuk, fot. nadesłane

Trzyosobowy zespół studentów PW z Międzywydziałowego Koła Naukowego „Smart City” odniósł duży sukces w konkursie inżynierskim VINCI 2017 Innovation Students Awards. Jurorzy uznali ich pomysł za jeden z trzech najlepszych projektów w kategorii „International Region”. Pozostałe dwa wyróżnione rozwiązania pochodzą z Singapuru.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie wizji miasta przyszłości w dobie digitalizacji. W VINCI 2017 Innovation Students Awards wzięło w sumie udział ponad 500 zespołów z całego świata.

Nagrodzony projekt to REsquare – skwer miejski, którego wygląd i funkcjonalność dostosowują się do potrzeb mieszkańców. Użytkownicy skweru, korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej, mogą zagłosować na jedną z opcji dostępnych w katalogu lub zaproponować własny projekt placu. Funkcjonalność o największej liczbie głosów zostaje wprowadzona do REsquare w kolejnym miesiącu.

Pomysł innowacyjnego skweru stworzyli Piotr Grudzień z Wydziału Inżynierii Lądowej, Anna Sierhej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Marek Demianiuk z Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Wizją naszych studentów jest miasto, którego mieszkańcy uczestniczą w tworzeniu wspólnych przestrzeni. Kiedy projekt inżynierów z PW zakwalifikował się do półfinału konkursu, do zespołu dołączyło dwóch mentorów z firmy VINCI: Antoine De Seigneurens (Francja) i Wiame El Haouat (Maroko). Studenci przez miesiąc rozwijali swój pomysł pod okiem mentorów, którzy pomagali im m.in. w tworzeniu modelu finansowania.

Więcej informacji o projekcie i film demonstracyjny na stronie koła „Smart City” oraz fanpage’u

Międzywydziałowe Koło Naukowe „Smart City” od niespełna roku działa przy Wydziale Inżynierii Lądowej PW.