Prestiżowa międzynarodowa nagroda dla naszego naukowca

Dr hab. inż. Mateusz Malanowski, prof. PW z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej został laureatem IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award. To nagroda za wyróżniający się wkład w dziedzinę radiolokacji, przyznawana osobom do 40 roku życia.

Naukowiec z PW został doceniony za wkład w pionierskie badania pasywnego wykrywania radarów dalekiego zasięgu, w szczególności analizę i syntezę nowatorskich metod wykrywania i śledzenia ("contributions to pioneering research in long-range passive radar sensing, in particular the analysis and synthesis of novel detection and tracking methods").

Tradycyjnie nagroda jest wręczana na jednej z najważniejszych na świecie konferencji w dziedzinie radiolokacji - IEEE International Radar Conference. Ze względu na pandemię uroczystość przeniesiono na przyszły rok.

Profesor Malanowski jest drugim polskim laureatem IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award. W 2017 to prestiżowe wyróżnienie przyznano dr. hab. inż. Piotrowi Samczyńskiemu, prof. PW - również naukowcowi z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Nagroda IEEE AESS Fred Nathanson Memorial Radar Award jest przyznawana od 1985 roku. Przez lata jej laureatami były czołowe postacie ze świata radiolokacji.

Więcej o nagrodzie na stronie ieee-aess.org

Źródła: Biuletyn PW, IEEE-AESS, WEiTI PW