Znak Politechniki Warszawskiej

Prace doktorskie i referaty naukowców z WEiTI docenione w konkursach

Laureaci konkursu dla autorów najlepszych referatów: Vitomir Djaja-Jośko i Grzegorz Bogdan

Laureaci konkursu dla autorów najlepszych referatów: Vitomir Djaja-Jośko i Grzegorz Bogdan, fot. WEiTI

Podczas Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji KKRRiT 2016 w Krakowie wręczono nagrody w konkursie na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych oraz konkursie na najlepszy referat zaprezentowany przez młodego autora. W obu uhonorowano doktorów i studentów z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 

W konkursie na pracę doktorską II miejsce zajął dr inż. Michał Marks z Instytutu Automatyki i Informatyki Stosowanej. Nagrodzono go za rozprawę "System lokalizacji urządzeń tworzących bezprzewodowe sieci sensorów", której promotorem była prof. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz. Za rozprawę "Znakowanie wodne sygnałów fonicznych w dziedzinie częstotliwości" (promotor - prof. Przemysław Dymarski) wyróżnienie otrzymał dr inż. Robert Markiewicz z Instytutu Telekomunikacji.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. W tym roku odbył się po raz czternasty.

W konkursie na najlepszy referat zaprezentowany przez młodego autora czołowe miejsca zajęli Grzegorz Bogdan i Vitomir Djaja-Jośko. Grzegorz Bogdan otrzymał pierwszą nagrodę za referat pt. "Szerokopasmowy szyk antenowy z polaryzacją kołową zdobył". Drugą nagrodę zdobył Vitomir Djaja-Jośko, którego doceniono za referat pt. "Metoda bezprzewodowej synchronizacji węzłów i korekcji wyników pomiarów TDOA w ultraszerokopasmowym systemie lokalizacyjnym".

Wyróżnienia w konkursie otrzymali Piotr Włodarczyk (za referat pt. "Projekt anteny paskowej na pasmo sub-terahercowe przeznaczonej do realizacji technologii LTCC") i Jakub Sobolewski (za referat pt. "Promiennik łatkowy na podłożu LTCC na pasmo 120 GHz").

W sumie do konkursu zgłoszono 36 referatów, z tego aż 9 z Politechniki Warszawskiej.

Oba konkursy zorganizowała Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.