Znak Politechniki Warszawskiej

Popisowy występ naszych narciarzy

Męska drużyna sekcji narciarskiej AZS Politechniki Warszawskiej

Nasza drużyna - Akademiccy Mistrzowie Warszawy i Mazowsza, fot. nadesłane

Męska drużyna sekcji narciarskiej AZS Politechniki Warszawskiej zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Indywidualnie najlepszy w slalomie okazał się reprezentujący nasz AZS Jakub Zastawny. Zespół kobiecy zajął w AMWiM trzecie miejsce. 

Zawody rozegrano 27 stycznia 2017 roku na trasie w Kluszkowcach. Była to nie tylko rywalizacja o medale Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, ale też start zaliczany do klasyfikacji Akademickiego Pucharu Polski (AZS Winter Cup). Alpejczycy brali udział w slalomie i slalomie gigancie. Za zajęte miejsca otrzymywali punkty. 

W zmaganiach mężczyzn dodawano punkty zdobyte przez pięciu najlepszych zawodników każdej z drużyn (w każdej konkurencji) i w ten sposób stworzono końcową klasyfikację. W rywalizacji kobiet brano po uwagę po trzy najlepsze wyniki.

Najlepszym męskim zespołem okazali się nasi narciarze. Wygrali nie tylko Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza, ale uzyskali też najlepszy wynik spośród wszystkich zespołów startujących w zawodach. Mistrz Warszawy i Mazowsza w slalomie – Jakub Zastawny w klasyfikacji wszystkich uczestników imprezy w Kluszkowcach zajął trzecie miejsce.

Poza nim AZS Politechniki Warszawskiej na zawodach reprezentowali Mateusz Chromiec, Antoni Kubasiewicz, Krzysztof Małkowski, Kamil Rzechowski, Kacper Skawiński, Kajetan Szafran, Piotr Wójcik i Antoni Zalewski. 

Kobieca drużyna AZS PW, trzecia w Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, startowała w składzie: Agnieszka Marczak i Katarzyna Ostrowska. 

Relacja z zawodów na stronie Magazynu NTN Snow & More