Podium w Akademickich Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie

Najlepsze załogi AMP w Żeglarstwie

Najlepsze załogi AMP w Żeglarstwie, fot. Facebook

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, które odbyły się na jeziorze Niegocin (22-25 maja 2017 roku). W klasyfikacji obejmującej uczelnie techniczne uplasowaliśmy się na drugiej pozycji.

Ten sukces to zasługa dwóch naszych załóg: sterniczki Ewy Bartosiewicz (z Pawłem Krakowiakiem i Adamem Sikorskim jako załogantami) i sterniczki Joanny Szopińskiej (z Dobromiłą Kawką i Piotrem Klimkiewiczem w załodze). Ich indywidualne wyniki złożyły się na brązowy medal AMP dla Politechniki Warszawskiej. Przed nami znalazły się tylko Politechnika Gdańska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Ponadto załoga Ewy Bartosiewicz zajęła trzecie miejsce wśród uczelni technicznych. Dwie pierwsze pozycje zajęli reprezentanci Politechniki Gdańskiej.

Pełne wyniki AMP dostępne są w komunikacie końcowym