Nominacje dla PW w konkursie StRuNa

Politechnika Warszawska otrzymała jedenaście nominacji w konkursie StRuNa, którego celem jest nagrodzenie najciekawszych projektów naukowych zrealizowanych przez zespoły studentów i doktorantów, najlepszych kół naukowych oraz ich opiekunów.

Statuetki dla laureatów konkursu StRuNa

W kategoriach projektowych nominowano sześć kół naukowych z naszej Uczelni oraz międzyuczelnianą inicjatywę z udziałem studentów PW:

• Koło Naukowe Awioniki Melavio (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) za projekt i budowę bezzałogowego statku powietrznego do autonomicznego wykonywania misji transportowych i obserwacyjnych
  • Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion" (Wydział Chemiczny) za izolację i identyfikację mikroorganizmów zdolnych do degradacji ksenobiotyków
  • Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej (Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej) za ósmą edycję konferencji European Young Engineers Conference
  • Koło Naukowe Modelowania Matematycznego (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych) we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim za II Studencką Konferencję Zastosowań Matematyki "DwuMIan"
  • Koło Naukowe Robotyków KNR (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) za Selfie – budowę samochodu autonomicznego w małej skali
  • Studenckie Koło Astronautyczne (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) za rakietę dwustopniową Grot
  • Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne "Symbioza" (współpraca Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego) za Międzyuczelnianą Konferencję Biotechnologiczną "Symbioza" im. prof. Krzysztofa W. Szewczyka

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów (było ich 28) zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategoriach: Projekt Roku 2019, StRuNa-Human 2019, StRuNa-Med 2019, StRuNa-Tech 2019, StRuNa-Science 2019, StRuNa-Art 2019, Wyprawa Roku 2019 i Konferencja Roku 2019.

O nagrodę w kategorii Koło Naukowe Roku 2019 powalczą Koło Naukowe Robotyków i Studenckie Koło Astronautyczne oraz pięć innych kół naukowych z uczelni z całej Polski.

Jednym z trzech nominowanych w kategorii Debiut Roku 2019 jest Koło naukowe „FiberTeam” (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych).

Szansę na nagrodę w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2019 ma zaś opiekun tego koła – dr inż. Konrad Markowski.

Konkurs StRuNa jest częścią Programu Studenckiego Roku Naukowego, realizowanego pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs StRuNa składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich roku uczestniczy przesyłają formularze zgłoszeniowe i załączniki do nich. Drugi etap to prezentacja projektów bezpośrednio przed członkami jury (w tym gronie są wykładowcy akademiccy, członkowie organizacji pozarządowych, dziennikarze i byli członkowie kół naukowych).

Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy 16 listopada 2019 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się w trakcie Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego "IKONA 3". To dziewiąta edycja konkursu StRuNa.

Listy wszystkich nominowanych jest dostępna na Facebooku