Naukowiec z PW wśród 100 liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych

Gmach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, fot. BPI

Dr inż. Tomasz Trzciński z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej znalazł się na liście "New Europe 100" – innowatorów i liderów pozytywnych zmian z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W zestawieniu umieszczono w sumie 22 osoby z Polski. To twórcy startupów, naukowcy, przedstawiciele świata biznesu i polityki.

Tomasz Trzciński jest adiunktem w Instytucie Informatyki PW i głównym naukowcem Tooplox. Wraz z zespołem tworzy aplikację Remedio. To narzędzie, które ma umożliwić doświadczonym lekarzom dzielenie się swoją wiedzą z młodymi adeptami medycyny.

Projekt "New Europe 100" po raz trzeci organizują Res Publica oraz m.in. Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i Financial Times.

Źródło: businessinsider.com.pl