Nasza doktorantka wyróżniona w konkursie Bizneswoman Roku

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska - współzałożycielka firmy NanoThea S.A., fot. Facebook

Magdalena Janczewska - prezes start-upu NanoThea S.A. i doktorantka na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej zdobyła wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez Sukces Pisany Szminką - organizację zajmująca się wspieraniem i promocją działań kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu.

Doktorantka z PW została wyróżniona w bardzo mocno obsadzonej kategorii Start-up Roku (w której zamiast trzech finalistek – jak w innych kategoriach, wybrano pięć).

Magdalena Janczewska jest współzałożycielką firmy NanoThea S.A., która opracowuje innowacyjną metodę wczesnej diagnostyki nowotworów, jest też członkiem zespołu Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, kierowanego przez dr hab. inż. Tomasza Ciacha, prof. PW. W uzasadnieniu przyznanego jej wyróżnienia czytamy: "Zdobyła zaufanie inwestorów prywatnych i publicznych. Pracuje nad produktem, który może uratować życie milionom chorych ludzi".

W tym roku konkurs Bizneswoman Roku odbył się po raz ósmy. Nagradzane są w nim sukcesy kobiet w biznesie. Wyróżnienia przyznaje się w 7 kategoriach: Sukces w Korporacji, Moja Firma do 4 mln obrotów i powyżej 4 mln obrotów, Start-up roku, Pomysł Na Start, Kobieta w Nowych Technologiach oraz Działalność Społeczna.

Tegoroczne laureatki konkursu poznaliśmy 9 marca 2017 roku podczas gali finałowej.

Warto wspomnieć, że wśród finalistek w kategorii Start-up roku była także inna doktorantka z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej - Agata Stefanek.

Pełna lista wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych kobiet jest dostępna na stronie konkursu