Nasi studenci zbudowali najlepszy most z papieru

Drużyna Kilerów Trzech prezentuje zwycięską konstrukcję

Drużyna z PW ze zwycięską konstrukcją, fot. Karina Steindl

Drużyna studentów z Wydziału Inżynierii Lądowej zajęła pierwsze miejsce w konkursie wyKOMBinuj mOst organizowanym na Politechnice Gdańskiej przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO.

Reprezentujący naszą Uczelnię zespół Kilerów Trzech tworzyli Krzysztof Kaczor, Piotr Rozwałka i Michał Swoboda, członkowie Koła Naukowego Mostowców Politechniki Warszawskiej.

Zadaniem drużyn biorących udział w konkursie było wykonanie przęsła mostowego o rozpiętości 100 cm z 8 arkuszy brystolu i 1000 ml kleju. Potem konstrukcje zostały poddane próbom wytrzymałościowym. Papierowy most naszych studentów, ważący 444 g, przeniósł 131 kg. Był to zdecydowanie najlepszy wynik zawodów. Kolejne miejsca zajęły zespoły ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Politechniki Łódzkiej.

Warto podkreślić, że konkurs wyKOMBinuj mOst odbył się w tym roku po raz dziesiąty, a po raz szósty z rzędu wygrał go zespół z naszej Uczelni.

Tegoroczne zmagania zespołów trwały od 19 do 21 kwietnia.

Źródło: wyKOMBinuj mOst oraz Pomorska Okręgowa Izby Inżynierów Budownictwa