Nasi naukowcy laureatami Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń z Wydziału Inżynierii Materiałowej i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW z Wydziału Fizyki znaleźli się wśród badaczy wyróżnionych Nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rok 2015.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Kandydatów do nagród zgłaszają rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, organizacje pozarządowe działające na rzecz nauki oraz prezes i poszczególne komitety Polskiej Akademii Nauk.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne w kategorii badania na rzecz rozwoju gospodarki.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń odbiera Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń odbiera nagrodę, fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dr. hab. inż. Mariuszowi Zdrojkowi, prof. PW przyznano nagrodę za osiągnięcia naukowe I stopnia.

Dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW odbiera Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW odbiera nagrodę, fot. Ministrstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Pełna lista nagrodzonych jest dostępna na stronie MNiSW