Najlepsze prace dyplomowe z optoelektroniki powstały na PW

Bartosz Janaszek i Andrzej Manujło

Bartosz Janaszek i Andrzej Manujło otrzymali najważniejsze nagrody w konkursie, fot. www.elka.pw.edu.pl

Aż pięcioro naszych studentów zostało docenionych w XXV Ogólnopolskim Konkursie im. Adama Smolińskiego na najlepszą pracę dyplomową z optoelektroniki obronioną w roku akademickim 2015/2016.

Nagrodę I stopnia otrzymał mgr inż. Bartosz Janaszek z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Wyróżniono go za pracę "Analiza własności optycznych metamateriałów hiperbolicznych funkcjonalizowanych grafenem", napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Pawła Szczepańskiego.

Dwie nagrody II stopnia powędrowały do mgr. inż. Andrzeja Manujło z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (za pracę pt. "Projekt koncepcyjny i realizacja zautomatyzowanego interferometru Talbota do nanoszenia światłowodowych siatek Bragga", promotor: dr inż. Tomasz Osuch) oraz inż. Anny Gołoś z Wydziału Mechatroniki (za pracę pt. "Opracowanie systemu do rejestracji hologramów apertury syntetycznej dla trzech długości fali i przedmiotu obrotowego", promotor: prof. dr hab. inż. Tomasz Kozacki).

Nagrodami trzeciego stopnia wyróżniono z kolei mgr. inż. Jana Bolka z Wydziału Fizyki i inż. Dominika Dobrakowskiego z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne: 3000 zł za pierwsze miejsce, 2000 zł za drugie i 1500 zł za trzecie.

Organizatorem konkursu jest Polski Komitet Optoelektroniki Stowarzyszenia Elektryków Polskich.