Nagrody i wyróżnienia dla PW w konkursie StRuNa

Politechnika Warszawska otrzymała dwie nagrody i pięć wyróżnień w dziewiątej edycja konkursu StRuNa. Jego celem jest wybranie i i docenienie najciekawszych projektów naukowych zrealizowanych przez zespoły studentów i doktorantów, najlepszych kół naukowych oraz ich opiekunów.

fot. nadesłane

Finaliści i nagrodzeni w konkursie StRuNa 2019, fot. nadesłane

Do naszej Uczelni trafiła nagroda w kategorii Debiut Roku 2019 - otrzymało ją Koło Naukowe "FiberTeam" z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

W kategorii Konferencja Roku 2019 zwyciężyło zaś Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne "Symbioza", tworzone prze studentów Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jury konkursu doceniło Międzyuczelnianą Konferencję Biotechnologiczną "Symbioza" im. prof. Krzysztofa W. Szewczyka.

Politechnika Warszawska otrzymała także pięć wyróżnień.

W kategorii StRuNa-Science 2019 wyróżniono Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion" z Wydziału Chemicznego za projekt Izolacja i identyfikacja mikroorganizmów zdolnych do degradacji ksenobiotyków, a w kategorii StRuNa-Tech 2019 - Studenckie Koło Astronautyczne z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa za realizację projektu Rakieta dwustopniowa Grot.

Koło Naukowe Robotyków i Studenckie Koło Astronautyczne (oba z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa) otrzymały wyróżnienia w kategorii Koło Naukowe Roku 2019.

Wyróżnienie w kategorii Opiekun Naukowy Roku 2019 trafiło do dr. inż. Konrada Markowskiego - opiekuna Koła Naukowego "FiberTeam" z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

KN FiberTeam oraz dr inż. Konrad Markowski swoje prace realizują w Zakładzie Systemów Telekomunikacyjnych Instytutu Telekomunikacji Wydz. EiTI.

Konkurs StRuNa jest częścią Programu Studenckiego Roku Naukowego, realizowanego pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zwycięzców tegorocznej edycji poznaliśmy 16 listopada 2019 roku podczas uroczystej gali, która odbyła się w trakcie Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego "IKONA 3".

Nagrody przyznano w 11 kategoriach: Projekt Roku 2019, StRuNa-Human 2019, StRuNa-Med 2019, StRuNa-Tech 2019, StRuNa-Science 2019, StRuNa-Art 2019, Wyprawa Roku 2019, Konferencja Roku 2019, Koło Naukowe Roku 2019, Debiut Roku 2019 i Opiekun Naukowy Roku 2019.

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie StRuNy na Facebooku