Nagroda PRIX SARP FR dla studenta Politechniki Warszawskiej

Wizualizacja budynku - widok z pasażu wiślanego w kierunku północnym

źr. Piotr Zbierajewski

Stowarzyszenie Architektów Polskich we Francji przyznało doroczną nagrodę PRIX SARP FR za najciekawszy projekt dyplomowy inżynierski 2015 roku. Prestiżowy tytuł otrzymał Piotr Zbierajewski, student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Jury SAR PFR uznało, że najbardziej interesującym projektem dyplomowym w konkursie było "Młodzieżowe Centrum Muzyki Współczesnej, Wybrzeże Kościuszkowskie", przedstawione przez naszego studenta. Praca została wykonana pod kierunkiem dr inż. arch. Bogusławy Helberger.

W konkursie brało udział czternaście wybranych projektów dyplomowych z Wydziałów Architektury Politechniki Warszawskiej, Krakowskiej, Gdańskiej, Poznańskiej i Wrocławskiej.

Wyróżnienia honorowe otrzymały projekty:

• z Krakowa, projekt przedstawiony przez studentkę Annę Franczyk zatytułowany: Centrum Kultury na osiedlu Kmity w Rzeszowie, wykonany pod kierunkiem prof. dr inż. arch. Jacka Gyurkovicha.
  • z Warszawy, projekt przedstawiony przez studenta Tomasza Włogę zatytułowany: Dom sztuki użytkowej w Żyrardowie, wykonany pod kierunkiem prof. nzw. dr hab. inż. arch. Magdaleny Staniszkis.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w dniu 27 maja w Salonach Ambasady Polskiej w Paryżu.

Schemat funkcjonalny projektu