Młodzi konstruktorzy z PW zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie

Zwycięscy Damian Młynarek oraz Krzysztof Chrzanowski (w środku) wraz z kolegami z Koła Naukowego ADek

fot. Koło Naukowe ADek

Damian Młynarek oraz Krzysztof Chrzanowski wraz ze swoim wynalazkiem Rapidchair zdobyli nagrodę główną w kategorii "Pomocna konstrukcja" podczas ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2016. Gala finałowa konkursu odbyła się 30 maja 2016 roku w Krakowie.

Rapidchair to innowacyjny wózek inwalidzki, który wyposażony jest w uniwersalny napęd elektryczny z regulacją stopnia wspomagania jazdy. Jego celem jest pomoc w aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych. Ważną cechą tego wynalazku jest jego niska cena po to, aby każdy mógł sobie pozwolić na taki wózek.

Innym wynalazkiem z Politechniki Warszawskiej, który wziął udział w finałowym etapie KOKOSa 2016 był gokart elektryczny, skonstruowany przez Koło Naukowe ADek.

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS zorganizowany został po raz drugi przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, przy wsparciu wielu jednostek NZS z pozostałych uczelni technicznych w kraju, w tym NZS Politechniki Warszawskiej.