Znak Politechniki Warszawskiej

Międzynarodowy sukces naszych studentów

Zespół pracujący nad cocoNET: Kacper Skawiński, Bożena Deka, Katarzyna Deperas, Dominika Grylak

Nad cocoNET pracuje czteroosobowy zespół: Kacper Skawiński, Bożena Deka, Katarzyna Deperas, Dominika Grylak, fot. nadesłane

Projekt cocoNET Międzywydziałowego Koła „Smart City” działającego przy Wydziale Inżynierii Lądowej znalazł się w finale konkursu Cradle to Cradle Design Challenge IV.

Zawody organizowane przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute i Autodesk są skierowane do projektantów i studentów. Ich celem jest stworzenie przedmiotu  z materiałów przyjaznych środowisku i wykorzystanie oprogramowania Fusion 360.

Projekt cocoNET naszych studentów to ekomoskitiera okienna, składająca się z aluminiowej ramy oraz siatki z włókien kokosa. Urządzenie ma przeciwdziałać przedostawaniu się zanieczyszczeń z powietrza do wnętrza pomieszczeń. Całość zapakowano  w kartonowe pudełko, do produkcji którego użyto celulozy zawartej w konopi.

Ekomoskitiera okienna zaprojektowana przez naszych studentów

Ekomoskitiera okienna zaprojektowana przez studentów z Koła "Smart City", fot. cocoNET

Pomysł to dzieło czworga studentów Politechniki Warszawskiej: Katarzyny Deperas (studentki budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej),  Bożeny Deki (studentki ochrony środowiska na Wydziale Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska), Dominki Grylak (studentki gospodarki przestrzennej z Wydziału Geodezji i Kartografii) i Kacpra Skawińskiego (studenta automatyki i robotyki na Wydziale Mechatroniki). Warto odnotować, że cocoNET to jedyny projekt spoza Stanów Zjednoczonych, który znalazł się w finale konkursu.

Nasi studenci nie spoczywają na laurach i zamierzają rozwijać swój pomysł.

O projekcie cocoNET można poczytać na Facebooku

Więcej informacji o Kole "Smart City" na Facebooku i stronie internetowej

Wyniki zawodów i szczegółowe informacje o wszystkich finałowych propozycjach na stronie poświęconej konkursowi