Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Reprezentanci PW wraz z trenerami

Reprezentanci PW wraz z trenerami, fot. Facebook

Kolejny sukces reprezentantów Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy trójboju siłowego wywalczyli w Katowicach (5-7 maja 2017 roku) trzy medale indywidualnie, a do tego zespołowo zajęli trzecie miejsce wśród uczelni technicznych.

Najlepszy w kategorii 66 kg był Dawid Natorski, który mistrzostwo okrasił dwoma nowymi akademickimi rekordami Polski: 541 kg w trójboju i 231 kg w martwym ciągu. Pozostałe dwa medale dla PW wywalczyli Dawid Zaniewski (srebro w kategorii 105 kg) i Władysław Żuk (brąz w kategorii 120 kg).

Naszą Uczelnię w zawodach reprezentowało siedmiu zawodników. Do startu przygotowali ich trenerzy Grzegorz Nocek i Andrzej Stolarski. W sumie w AMP wzięło udział 212 zawodników z 51 uczelni z całej Polski.

Mistrzostwom po raz drugi towarzyszył Puchar Zarządu Głównego AZS w Trójboju Siłowym Kobiet. W tegorocznej edycji wystartowało 58 zawodniczek z 33 polskich, w tym reprezentantka Politechniki Warszawskiej.

Pełne wyniki na stronie AMP w Trójboju Siłowym