Łukasz Chorchos z PW wyróżniony przez Huawei

Wyróżnieni w tegorocznej edycji konkursu Seeds for the Future Polska

Wyróżnieni w tegorocznej edycji konkursu Huawei, fot. FB Seeds for the Future Polska

Huawei ogłosił zwycięzców III polskiej edycji konkursu Seeds for the Future. Wśród dwunastu młodych utalentowanych badaczy znalazł się student z Politechniki Warszawskiej.

W konkursie wzięli udział studenci z najlepszych polskich uczelni wyższych, studiujący na kierunku telekomunikacja, informatyka lub elektronika. W ramach konkursu przygotowali oni prace o tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem, POPC, Smart City, wykluczeniem cyfrowym oraz innowacyjnymi technologiami. Większość z nich pochyliła się nad problemem cyberbezpieczeństwa. Na opracowanie projektu studenci mieli niespełna dwa miesiące.

Seeds for the Future to międzynarodowy program Huawei mający na celu wspieranie edukacji technologicznej, dostosowanie jej do aktualnych potrzeb rynku oraz wspieranie talentów wśród studentów uczelni technicznych. Wyróżnieni studenci będą mogli odbyć praktyki w firmie Huawei.

Zwycięzcami tegorocznej edycji wydarzenia zostali:

• Łukasz Chorchos z Politechniki Warszawskiej
  • Olga Dzięgielewska z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
  • Krzysztof Hanzel z Politechniki Śląskiej
  • Marcin Kordas z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • Anna Kulik z Politechniki Świętokrzyskiej
  • Samuel Lewandowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
  • Marta Lutostańska z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie
  • Marta Mularczyk z Politechniki Wrocławskiej
  • Michał Paukszto z Politechniki Gdańskiej
  • Paweł Rutkowski z Politechniki Łódzkiej
  • Sławomir Konrad Tadeja z Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Piotr Wegnerowski z Politechniki Poznańskiej

Tegorocznej edycji Seeds for the Future patronowało Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źr. Huawei