Laboratorium Inżynierii Biomedycznej PW z nagrodą "Luminatus 2016"

Zespół z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej z jego kierownikiem prof. Tomaszem Ciachem

Zespół z Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, fot. Facebook / Laboratory of Biomedical Engineering

Wśród tegorocznych laureatów nagrody "Luminatus – innowacje przyszłością polskiej gospodarki" znalazło się Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Politechnika Warszawska kierowane przez prof. Tomasza Ciacha i działające przy Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Nagrodzono je w kategorii zespół i kształcenie.

Laboratorium zajmuje się zagadnieniami związanymi z medycyną, systemami podawania leków, materiałami i sprzętem medycznym oraz nanotechnologią, ochroną środowiska i nowoczesną energetyką.

Pisaliśmy o dwóch projektach opracowywanych przez zespół prof. Tomasza Ciacha: sztucznej krwi i innowacjach, które mogą ulepszyć leczenie nowotworów.

"Luminatus" to wyróżnienia przyznawane przez "Bloomberg Businessweek Polska" od 2015 roku. Laureatów wybiera kolegium redakcyjne w oparciu o przesłane zgłoszenia zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji projektów, produktów, usług i osiągnięć. W tym roku nagrody otrzymało w sumie dziesięć firm lub instytucji.

W zeszłym roku "Luminatusem" wyróżniono zespół pracujący nad projektem Bio-Implant. Grupę tworzyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.