Konkurs "Student – Wynalazca" – wyróżniono pomysł z PW

90 rozwiązań z 25 uczelni z całej Polski zgłosili studenci do konkursu "Student – Wynalazca". Aż 9 projektów pochodziło od studentów z Politechniki Warszawskiej.

W VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student – Wynalazca" jury przyznało 5 głównych nagród oraz wyróżnienia. Jedno z nich otrzymali nasi studenci, pomysłodawcy cyklu wynalazków "Masa ceramiczna o właściwościach dylatancyjnych i zastosowanie masy ceramicznej".

Na liście twórców projektu z PW znajdują się: Radosław Żurowski, Łukasz Wierzbicki, Małgorzata Głuszek, Agnieszka Antosik, Anna Danelska, Marcin Kaczorowski, Mariusz Brzeziński i Tomasz Żmigrodzki. Studentom pomagali: prof. dr hab. inż. Mikołaj Szafran, prof. dr hab. inż. Gabriel Rokicki, prof. dr hab. inż. Marcin Leonowicz, dr inż. Paweł Falkowski, dr inż. Mariusz Tryznowski, mgr inż. Ewa Bobryk, mgr inż. Mieczysław Szczygieł oraz mgr inż. Mieczysław Kryjak.

Konkurs "Student – Wynalazca" jest organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską i adresowany do studentów, doktorantów i absolwentów. Dotychczas, w czasie wszystkich edycji, zostało zgłoszonych już 529 rozwiązań. Twórcy nagrodzonych pomysłów wezmą udział w 45. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie. Ponadto laureaci i wyróżnieni zaprezentują swoje pomysły podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków.

Więcej informacji na stronie konkursu.