Koło Naukowe Elektra z nagrodami w konkursie pojazdów elektrycznych we Francji

Dziewczyny z Koła Naukowego Elektra

Koło Naukowe Elektra, fot. BPI

Zmodyfikowany przez studentki Politechniki Warszawskiej melex został uznany za najlepszy studencki projekt całoroczny podczas imprezy odbywającej się we francuskim Limoges. Dziewczyny z Koła Naukowego Elektra doceniono też za organizację pracy zespołu. Popisały się do tego na torze – wygrały międzynarodowy wyścig studenckich gokartów.

W 35-letnim meleksie zostawiły stary silnik, ale zmodyfikowały całą elektrykę. Ich pojazd jest o 100 kg lżejszy niż przed zmianami, szybszy i nie traci mocy. Nad projektem pracowały niespełna rok. Tyle też działa Koło Naukowe Elektra. Warto podkreślić, że zrzesza wyłącznie dziewczyny.

Studentki nie spoczywają na laurach. Ich celem jest ciągły rozwój. Właśnie przygotowują rower elektryczny. Chcą też umieścić napęd elektryczny w zwykłym samochodzie spalinowym – wszystko po to, żeby móc go wykorzystać jako auto miejskie.

Źr. INN Poland

Za zawodach we Francji nagrodzono także Koło Naukowe ADek.