Kolejny sukces zespołu Hyper Poland

Projekt Hyper Poland

fot. Hyper Poland

Zaproponowana przez ekipę Hyper Poland trasa Hyperloopa Warszawa – Wrocław jako jedyna z Polski oraz jedna z ośmiu z Europy znalazła się w półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge. Wyłoni on miejsca, w których zostaną przeprowadzone pierwsze testy Hyperloopa.

Do konkursu wpłynęło 2600 zgłoszeń z całego świata. Do rundy półfinałowej zakwalifikowało się zaledwie 35 z nich. Trasy, które znajdą się w finale konkursu, firma Hyperloop One ogłosi w drugim kwartale 2017 roku.

Zespół Hyper Poland tworzą młodzi inżynierowie związani z Politechniką Warszawską i Politechniką Wrocławską oraz przedstawiciele firm projektowych. Półfinał konkursu Hyperloop One Global Challenge to kolejne ważne wyróżnienie dla drużyny. Na początku 2016 roku zaprezentowała ona na zawodach w Teksasie swój projekt pojazdu Hyperloop. Błysnęła tam kompleksowym podejściem do tematu. Więcej o pracy nad tym rozwiązaniem można przeczytać w tekście z cyklu Badania - Innowacje - Technologie. We wrześniu podczas finału konkursu Build Earth Live: Hyperloop w Dubaju zespół Hyper Poland otrzymał z kolei nagrodę za najbardziej innowacyjne podejście do Building Information Modeling (BIM).

Hyperloopową tradycję na naszej Uczelni kontynuują studenci z ekipy Hyper Poland University Team. Przy współpracy z kolegami z Politechniki Wrocławskiej pracują nad jednoosobową kapsułą Hyperloop. Ich projekt znalazł się w drugim etapie konkursu Hyperloop Pod Competition.

Więcej o dotychczasowych dokonaniach Hyper Poland oraz planach na przyszłość będzie można się dowiedzieć podczas konferencji, która odbędzie się 26 stycznia 2017 roku o godz. 10.00 w Instytucie Lotnictwa (Warszawa, al. Krakowska 110/114).