KN Naukowe Awioniki MelAvio z nagrodą w konkursie Droniada 2016

Część zespołu MelAvio podczas Droniady 2016

Część zespołu MelAvio podczas Droniady 2016, fot. Facebook / Koło Naukowe Awioniki Melavio

Członkowie Koła Naukowego Awioniki MelAvio z Politechniki Warszawskiej wygrali miesięczne szkolenie z zastosowań dronów w zarządzaniu kryzysowym. To Nagroda Specjalna od Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie i jego Centrum Dronów przyznana podczas konkursu dla zespołów uczelni wyższych Droniada 2016.

Zadaniem startujących drużyn było odszukanie jednej z trzech zaginionych osób oraz należącego do niej przedmiotu. Zawody odbyły się 18 czerwca 2016 r. w Aeroklubie Krakowskim w Pobiedniku Wielkim. Wzięło w nich udział dziesięć zespołów. Za organizację odpowiadała Fundację Instytut Mikromakro.

Studenci z PW po raz pierwszy sprawdzili w praktyce system wizji maszynowej rozwijany w ramach projektu UAV-FORS. Dzięki temu odnaleźli dwa obiekty znajdujące się w mapowanym przez nich obszarze.