Grzegorz Wróblewski laureatem konkursu Innovators Under 35

Grzegorz Wróblewski podczas prezentacji na gali Innovators Under 35

Grzegorz Wróblewski podczas prezentacji na gali Innovators Under 35, fot. BPI

Technologia, która pozwala tworzyć giętkie i przezroczyste elektrody – przy niskich kosztach i na dużą skalę – to nagrodzony projekt dr. inż. Grzegorza Wróblewskiego z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Innovators Under 35 organizowany jest przez "MIT Technology Review" - magazyn należący do Massachusetts Institute of Technology. Program ma edycje w 22 krajach, w Polsce w tym roku wyróżnienia przyznano po raz drugi. Otrzymało je 10 młodych naukowców i przedsiębiorców, którzy tworzą innowacyjne projekty – na miarę wyzwań i problemów współczesnego społeczeństwa. Zostali wybrani ze 150 kandydatów. Wszyscy laureaci opowiadali o swoich pomysłach podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 czerwca 2016 w Warszawie. Na prezentację projektu (w języku angielskim) mieli trzy minuty.

W trakcie spotkania przyznano dwa tytuły: "Innovator of the Year" i "Social Innovator 2016". Innowatorem Roku została Patrycja Wizińska-Socha, która stworzyła rozwiązanie pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia dzieci w łonie matki. Nagrodę "Social Innvator 2016" otrzymał Rafał Flis, który współtworzy platformę promującą postawy obywatelskie i angażującą młodych ludzi do pracy przy projektach społecznych.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wręczyli je Kathleen Kennedy - prezydent "MIT Technology Review" i Tomasz Bogus - CEO w BGŻ BNP Paribas. - Teraz jesteście członkami naszej społeczności - mówiła Kathleen Kennedy, gratulując nagrodzonym.

Na gali o swoich projektach opowiadali też Franz Bozsak - laureat francuskiej edycji konkursu i Aleksandra Przegalińska-Skierkowska z Akademii Leona Koźmińskiego. Obecni byli także polscy innowatorzy wyróżnieni w zeszłym roku. Galę poprowadziła Olga Malinkiewicz - Innowator Roku 2015.

Grzegorz Wróblewski z Kathleen Kennedy z "MIT Technology Review" i Tomaszem Bogusem z BGŻ BNP Paribas

Grzegorz Wróblewski pozuje z Kathleen Kennedy z "MIT Technology Review" i Tomaszem Bogusem z BGŻ BNP Paribas, fot. BPI