Drużyna z PW w europejskim finale konkursu EBEC

Uczestnicy finału konkursu na Politechnice Gdańskiej, fot. facebook.com/EBECPoland

Nasi studenci wiedzą jak przełożyć myśl techniczną na obliczenia inżynierskie i praktykę. Czteroosobowy zespół z Politechniki Warszawskiej będzie reprezentować Polskę podczas europejskiego finału Konkursu Inżynierskiego EBEC w Brnie.

Polski finał konkursu odbył się w dniach od 17 do 19 maja 2017 roku na Politechnice Gdańskiej. Nasi studenci: Mikołaj Górzyński, Radek Moczydłowski, Kuba Kątski i Grzegorz Sykut (z zespołu "Franklin w konkursie") wygrali w kategorii CASE STUDY. Musieli się oni zmierzyć z problemem technicznym lub biznesowym z wykorzystaniem dostarczonych danych. Kategoria sprawdza umiejętności analitycznego oraz ekonomicznego myślenia uczestników. W drugiej kategorii – TEAM DESIGN – zwyciężyła drużyna z Politechniki Gdańskiej.

Konkurs jest skierowany do studentów uczelni technicznych. W tym roku odbyła się 11. polska edycja konkursu EBEC. Wydarzenie organizowane jest dzięki współpracy sześciu lokalnych grup Stowarzyszenia Studenckiego BEST, które działają na wiodących polskich uczelniach technicznych: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Śląskiej, Politechnice Warszawskiej oraz Politechnice Wrocławskiej.

Drużyna z PW, od lewej: Mikołaj Górzyński, Radek Moczydłowski, Kuba Kątski i Grzegorz Sykut, fot. EBEC FB