Znak Politechniki Warszawskiej

Damian Czykier halowym mistrzem Polski

Damian Czykier

Student budownictwa na Politechnice Warszawskiej wygrał bieg na 60 m przez płotki w rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

Cierpliwość i odporność psychiczna zawodników była wystawiona na nie lada próbę. Dominik Bochenek, który popełnił falstart, długo nie mógł się z tym pogodzić i nie schodził z bieżni. Pozostali płotkarze czekali na rozwój wypadków. Ostatecznie wystartowali z kilkunastominutowym opóźnieniem, już bez zdyskwalifikowanego kolegi.

Na metę najszybciej przybiegł nasz student. Wygrał z czasem 7,80 s, wyprzedził Artura Nogę (7,84 s) i Kacpra Schuberta (7,93 s).

Nagranie z biegu można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Już wcześniej, dzięki wynikowi uzyskanemu podczas Orlen Cup w Łodzi (7,71 s), Damian Czykier wywalczył sobie kwalifikację na halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie (3-5 marca 2017).

W zeszłym roku raz za razem emocjonowaliśmy się letnimi startami naszego studenta. Najpierw zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski, potem zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Europy, a na koniec był 14. w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro