Damian Czykier czwarty w mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

Damian Czykier

fot. Facebook / Damian Czykier

Student Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zajął miejsce tuż za podium w biegu na 110 m przez płotki w mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce rozgrywanych w Amsterdamie (6-10 lipca 2016). Na zawodach w stolicy Holandii Damian Czykier po raz kolejny w tym roku poprawił swój rekord życiowy.

Po świetnym starcie w mistrzostwach Polski (dwa złote medale, najlepszy wynik w karierze i kwalifikacja na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro) nasz student ze znakomitej strony zaprezentował się na swojej pierwszej tak poważnej seniorskiej imprezie. W półfinale mistrzostw Europy Damian Czykier o 0,03 s poprawił rekord życiowy (z 13,35 na 13,32 s) i z piątym czasem awansował do finału biegu na 110 m przez płotki. Tam, w gronie ośmiu najlepszych zawodników Europy, uplasował się ostatecznie na czwartym miejscu.

Teraz dla studenta PW czas na ostatnie przygotowania do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio (5-21 sierpnia 2016).

Finał 110 m przez płotki można zobaczyć na stronie TVP Sport